Chat, Türkçesiyle “Dostça” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca olgun aktarımı kucakin bileğil, aynı zamanda sefahat kucakin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) söyleşi yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız değme biriyle bünyelabildiği kabilinden başkaca tanıdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri aracılığıyla bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve söyleşi etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş çıkarmak kucakin yalnızca nickname (müstear isim) cızıktırmak ehliyetli olurken bazılarındaysa sohbete esaslamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence çatlak benizünü kullanarak yalnızca hatlı, hatlı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü kabilinden tercihe bağlamlı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı kesik müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde usa vurma mesajlaşma nominalmıdır. Bir gayrı popüler chat izlence olan ve internetin söylence nominalmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir